Oniks taşı doğanın bizlere sunduğu olağanüstü minerallerden biridir. Antik çağlardan günümüze kadar gelmiş, popülerliğini hala ilk günkü gibi koruyan oniks taşı günümüzde kuyumculukta en çok tercih edilen doğal taşlardan biridir.

Oniks taşı özellikleri ile her zaman insanların dikkatini çekmiştir. İster fiziksel özellikleri isterse de büyülü ve iyileştirici özellikleri bu taşın hep tercih olunan taşlardan biri olmasına sebep olmuştur. Ayrıca Oniks taşı faydaları çoğu insan tarafından bilinen, litoterapistlerin ve özellikle ezoterikçilerin çok severek kullandıkları, gücüne ve büyüsüne inandıkları taşlardan biridir.

Oniks taşın ayırt edici özelliği desenli oluşudur. Bu taş akik taşı gibi katmanlar oluşturuyor ve kendine has desenleri vardır. Taşın içeriğindeki safsızlıklar katmanlar halinde düzen oluşturarak çok renkli çizgiler ortaya çıkarırlar.

Doğa bize oniks taşnın geniş renk paletini sunar. Sahip olduğu geniş renk paletiyle oniks taşı takı ve dekorasyonda kullanılır.  Doğada en çok rastlanan ve tercih edilen rengi siyah olanıdır. Turuncu-kırmızı, kahverengi, yeşil, mavi, beyaz, sarı ve bej renkleri de bulunmaktadır.

Biz de Diriliş Takı olarak tasarladığımız oniks taşlı yüzük modellerimizde esasen siyah oniks olmakla, mavi, turuncu-kırmızı renklerini kullanıyoruz.

Oniks taşı özellikleri en iyi şekilde kendini aksesuarlarla belli eder. Kolye, bileklik veya oniks taşlı yüzük kullanarak oniks taşı faydaları ile ruhsal ve fiziksel sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Oniks Taşı Özellikleri

Taşların her birinin kendine has fiziksel ve kimyasal, büyülü ve iyileştirici özellikleri vardır. Oniks taşı özellikleri de fiziksel ve kimyasal, büyülü ve iyileştirici özellikler olarak bölünüyor.

Doğada taşlar çıkarıldıkları ve bulundukları yerlerdeki minerallerin birleşmesi sonucunda oluşuyorlar. Taşları oluşturan minerallerin de her birinin kendi kimyasal bileşimleri vardır. Bu bileşimler her taş grubunda farklı özellikler gösterir.

MUTLAKA OKUYUN:   Kuvars Taşı Faydaları: Şifa, Enerji Aktarımı ve Denge Sağlama

Böylece her taşın kendine özgü fiziksel ve kimyasal özellikleri oluşur. Aynı zamanda bu bileşimler taşta farklı enerjilere sebep olur. Bu enerjiler ve minerallerin bileşimleri taşın büyülü ve iyileştirici özelliklerini ortaya çıkarır.

Oniks taşın özellikleri çok geniştir. Oniks taşının antik çağlardan beri bilinen iyileştirici özellikleri modern tıpta da onaylanmıştır. Günümüzde litoterapide yaygın şekilde kullanılan taşlardan biri olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bu taş büyülü özellikleriyle de her zaman muska görevi görmüş, hala da ezoterikçilerin çok saygı duyduğu bir taştır.

Oniks taşı özellikleri nelerdir veya Oniks taşı faydaları nelerdir diye düşünüyorsanız araştırmamızın bu konuda size yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.

Oniks Taşı Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri

İnsanları ilgilendiren ilk konu taşın onlar üzerindeki etkileri olsa da eğer oniks taşlı yüzük veya oniks taşlı herhangi bir mücevher almak istiyorsanız o taşın öncelikle kimyasal ve fiziksel özelliklerini de bilmenizde fayda olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle sizler için oniks taşı özellikleri arasında ilk olarak fiziksel ve kimyasal özelliklerini araştırıyoruz. Bu özellikleri bilmeniz taşı nasıl koruyacağınız ve nelere dikkat etmeniz gerektiği fikirlerini de sizlere sunacaktır.

Oniks taşı başta da söylediğimiz gibi akik çeşitlerinden birine aittir. Tıpkı akik gibi kalsedon çeşitlerinden biri olan oniks taşı bir tür kuvarstır. Kimyasal formülü ise SİO2`dir. Bu nedenle de aside dayanıklıdır.

Taşın sertliği mohs sertlik ölçeğine göre 6.5 ila 7 arasında değişiyor. Yeterli sertliğe sahip olan oniks taşı bu özelliğinden dolayı kuyumculukta yaygın olarak kullanılıyor. Aynı zamanda geniş renk seçenekleri ve esrarengiz çizgi ve desenlere de sahip olması bu taşı erkek takıları ve kadın takıları için vazgeçilmez hale getiriyor.

Birçok özelliğiyle oniks taşı granit ve mermeri de andırır. Oniks taşı belirgin bir cam parlaklığına sahip bir taştır. Yapısı ise opak veya yarı saydamdır.

MUTLAKA OKUYUN:   Havlit Taşı Faydaları: 7 Şaşırtıcı Neden ve Etkileyici Sonuçlar🌟

Oniks Taşı Büyülü Özellikleri

 • İçinde enerjiyi biriktirir, sahibinin aurasındaki tüm olumsuzlukları alır;
 • Başarı ve şans getirir;
 • Sahibinin dikkatleri üzerine çekmesine yardımcı olur;
 • Güven getirir;
 • Kötü güçlere karşı tılsımdır;
 • Güç verir;
 • Sahibine sabır kazandırır, dayanıklılık verir;
 • Sahibini nazardan ve kazalardan korur;
 • Intellektüel yeteneği geliştirir;
 • Konsantrasyonu toparlamakta etkilidir.

Oniks Taşı İyileştirici Özellikleri

 • Çok iyi ağrıkesicidir;
 • Migren ağrılarına iyi gelir;
 • Uyku sorunları yaşayanları iyi yönde etkiler;
 • Hafızayı güçlendirir;
 • Kemik kırıklarının iyileşmesini hızlandırır;
 • Tümörlerin büyümesini yavaşlatır;
 • Stresi azaltır;
 • Depresyona karşı kurtarıcıdır;
 • Oniks tozu karıştırılmış su kilo vermeyi kolaylaştırır;
 • Kalp hastalıklarına iyi gelir;
 • Solunum sistemi hastalıklarında yaygın kullanılır;
 • Oniks tozu yaraları iyileştirir;
 • Bağışıklılık sistemini güçlendirir;
 • Böbrekleri ve karaciğeri onarır;
 • Özellikle siyah oniks kekemelikten kurtulmaya yardımcı olur. 

Astrolojide Oniks Taşı

Oniks taşı özellikleri ile kimileri iyi etkilerken kimleri üzerinde olumsuz etkiler de gösterebiliyor. Oniks taşı faydaları Başak, Koç, Boğa, Terazi, Kova burcu insanları üzerinde daha etkili şekilde görülmektedir. Bu burc insanlarına hayatları boyunca yardımcı olur, onları olumlu enerjiyle yükler, şans getirir.

İkizler ve balıklar burcu insanları için ise praktikte herhangi bir iyi etki göstermeyecektir. Yan etki göstermemekle de birlikte bazı durumlarda doğal mineral olarak olumsuz enerjileri kendinde yoğunlaştırabiliyor.

Aynı zamanda oğlak burcuna da iyi gelecek olan oniks taşı bu burcun karakterlerinde kararlılık kazanmalarına ve dayanıklı olmalarına yardımcı oluyor.

Oniks Taşlı Yüzük

Oniks taşının genellikle sahibinin günlük yaşamına eşlik ettiğine inanılmaktadır. Daha önce de söylediğimiz gibi bu taş ve diğer doğal taşlar tene temas ettiğinde sahibiyle daha hızlı bir şekilde etkileşime geçer ve özelliklerini bu şekilde daha rahat sergiler.

Erkekler için en doğru seçim oniks taşlı yüzük satın almaktır. Görüntü açısından da mükemmel bir süs taşı olan oniks taşı erkek gümüş yüzükler için vazgeçilmez doğal taşlardan biridir.

MUTLAKA OKUYUN:   Lal Taşı Faydaları: 7 İnanılmaz Etki 💎

Diriliş Takı olarak bizim de sürekli yeni tasarımlarda ürettiğimiz onix taşlı yüzükler erkeklerin en çok tercih ettiği taşlı yüzük modelleri arasında en başta gelmektedir. Sizler için oniks taşının farklı renk seçenekleri ile özenle tasarladığımız oniks taşlı yüzük modelleri ellerinizi süslerken enerjisiyle girdiğiniz ortamda dikkatleri üzerinize çekmenize yardımcı olacaktır.

Eski zamanlarda oniks taşı güçlü iradeye sahip liderler tarafından kullanılmıştır. Siz de şimdi bu güçlü enerjiye sahip oniks taşlı yüzükler için Diriliş Takı online sitesini ve mağazalarını ziyaret edebilir, güçlü iradenizi yansıtan ve size daha fazla enerji verecek yüzüğü satın alabilirsiniz.

Bu İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir