Çeşitli doğal taşlar insanlara tarih boyunca eşlik etmiştir. Bu taşlardan en bilineni ve en eskilerinden olanı, tarihi milyon yıllara dayanan kehribar taşıdır. Bu taş keşfedildiği ilk günden itibaren insanların dikkatini çekmiş ve insan yaşamının bir parçası haline gelmiştir.

Daha ilk zamanlardan hala günümüzde de kehribar taşı ne işe yarar? Kehribar taşı özellikleri nelerdir? Kehribar taşın faydaları nelerdir? gibi sorular insanları hep düşündürmüştür.

Kehribar Taşı özellikleri ile dünyanın birçok insanı tarafından kullanılan güçlü ve büyülü bir güneş taşıdır. Eskiden beri doğal taşlar insanlar için muska görevi görmüş, içindeki kabarcıklarla insanların yardımına geldiğine inanılmıştır.

Kehribar taşını doğa yarattı. 50-100 milyon yıl önce iklim farklıydı. Doğada birçok büyük ağaçlar vardı ve onlar reçine salgılardı. Ağaçların köklerinden akıp toprağa dökülen reçine ise milyon yıllar sonra kehribara dönüşüyordu. Şimdi ise bu reçineyi sağlayan ağaçların nesli tükenmiştir.

Kehribar taşı doğada süt renginden koyu kahve rengine kadar geniş renk paleti sunar. En özel, en zor bulunan ve en değerli rengi beyaz kehribardır. Nadiren bulunan beyaz kehribara “kraliyet taşı” deniyor. Taşın içindeki hava kabarcıkları ona süt rengini veriyor.

Kehribar taşınını diğer nadir bulunan rengi ise mavi kehribardır. Doğanın inanılmaz eseri olan mavi kehribar kehribarların en eşsiz olanıdır. Mavi renginden dolayı göksel enerjiye sahip olduğuna inanılıyor.

Genel olarak kehribar taşı faydaları hakkında söylenilen fikirler ortaktır. Kehribar taşı özellikleri sahip olduğu renklere göre farklılık gösterebiliyor.

Kehribar Taşı Özellikleri

Kehribar taşının en bilinen rengi kırmızımsı sarı rengidir. Hatta bu renk kehribar taşıyla o kadar özdeşleşmiştir ki kehribar rengi olarak da bilinmektedir. Yumuşak ve kırılgan olması kehribar taşı özellikleri arasında bu taşın eşyalar üzerinde veya kuyumculukta yüzük, kolye, bileklik yapımında kuyumcuların en çok zorlandığı kısmıdır.

MUTLAKA OKUYUN:   Obsidyen Taşı Faydaları: Negatif Enerjiyi Savunma, Zihinsel Netlik ve Güç Kazanma

Mohs cetveline baktığımızda ise sertliği 2 ila 3 arasındadır. Darbe ile kolayca kırılabilir.

Kehribar genellikle demir, azot, alüminyum, kükürt olmak üzere yabancı kalıntılar içerir. Kolayca alevlenen taş olan kehribar taşına Almanca “Bernstein” yani sıcak taş denmektedir.

Kehribar taşı da dahil doğal taşlar ihtişamlı ve göz kamaştıran güzellikleriyle, renkleriyle sadece süs amacıyla kullanılmıyor. Kehribar taşın herkesce bilinen birçok büyülü ve iyileştirici özellikleri vardır ki bu özellikleriyle insanlara enerji verir.

Kehribar Taşının Büyülü Özellikleri

Kehribar taşı ne işe yarar diye düşünüyorsanız sayacağımız büyülü özellikler sorunuza cevap verecektir.

Kehribar, enerjisini güneşten alan bir güneş taşı olarak insanlara cesaret ve güven verir. Aynı zamanda güçlü koruma sembolüdür. Güneşten aldığı enerjiyle insanlara canlılık bahşeder, içten ışıldadır. Kehribar taşı insanlara neşe getirir ve iyimserlik kazandırır.

Eskiden insanlar kehribar taşını koruyucu özelliklerinden dolayı muska olarak kullanmışlardır. Kehribar insanları kötü ruhlardan ve kötü enerjilerden korumuş, onlara bütün yolculukları boyunca yol gösteren olmuştur. Aynı zamanda yeni doğmuş bebeğin beşiğine kehribar taşı konulması gibi gelenek de vardı. Bu taş bebeği kötü ruhlardan koruyacak, sağlıklı bir uyku çekmesine ve hızlı büyümesine yardımcı olacaktı.

Bu taş geçmiş zamanlarda erkekler, özellikle savaşçılar için büyük rol oynuyordu. Efsaneye göre bir sefer sırasında askerlere kehribar taşlı yüzük verilmiş. Bu yüzük askerlere cesaret ve güven vermiştir.

Yeşil kehribarın kendine özgü büyülü özellikleri vardır. Güçlü enerjisiyle sahibini başarısızlıklardan koruyan, onu yatıştıran, sinir sistemine iyi gelen bir taştır. Mavi kehribar ise göksel enerjisiyle ruhu dinlendirir.

Kehribar Taşının İyileştirici Özellikleri

Doğal taşların her birinin insanlar için yararlı olacak belirli özellikleri vardır. Bu nedenle de taşlı takılar seçerken bunlara dikkat edilmesi gerekiyor. Kehribar taşının faydaları da saymakla bitmez.

MUTLAKA OKUYUN:   Sodalit Taşı Faydaları: Zihinsel Berraklık ve Denge

Kehribar taşının yaşayan doğal bir şifacı olduğu söyleniyor. Peki Kehribar taşının faydaları nelerdir?

  • Bağışıklılık sistemini güçlendirir;
  • Beyin fonksiyonlarını iyileştirir;
  • Sinir sistemini olumlu etkiler;
  • Tiroid bezi hastalığına yardımcı olur;
  • Bronşiyal astım ve solum yolu hastalıklarına çare olur;
  • Baş ağrılarına iyi gelir;
  • Romatizmal ve kas, eklem ağrılarını hafifletir ve daha çok hastalıklarla mücadele eder.

Kehribar Taşlı Takılar

Kehribar taşın birçok büyülü ve iyileştirici özelliklerini sizlere sunduk. Kehribar Taşı özellikleri kendini nasıl gösterir diyorsanız bunun için en iyi seçim kehribar taşlı takılar kullanmaktır.

Kehribar taşı özellikleri arasında en çok bilinen özelliklerinden olan Tiroid bezi hastalığına yardımcı olması adına kehribar taşlı kolye takılması tavsiye ediliyor.

Kehribar taşı aynı zamanda kadın takıları ve erkek takıları süsleyen ihtişamlı ve göz alıcı taşlardan biridir. Bu taşı sadece ruh halinizi iyi etkilemesi veya hastalığınızla başa çıkmakta size yardımcı olması için değil bir süs eşyası, mücevher olarak da çeşitli rasarımlarda kolye, bileklik ve yüzük olarak da kullanabilirsiniz.

Bu taş hem ihtişamı ile mücevherleri güzel hale getirirken hem de iyileştirici ve büyülü özellikleri ile sahibini kötü enerjilerden koruyacak güneşden aldığı güçlü enerji ile cesaret verecek ve şans getirecektir. Yani hem göz alıcı bir mücevherle girdiğiniz ortamda dikkatleri üzerinize çekerken aynı zamanda kötü ruhlardan ve enerjilerden de korunacaksınız.

Takı olarak kullanılacak olan kehribar her daim sahibinin üzerinde taşıyacağı bir aksesuar olduğu için tene temas ederek hızlı şekilde uyum sağlar. Bu da kehribar taşının özelliklerinin etkilerini görmenize yardımcı olur.

Kehribar Taşlı Erkek Gümüş Yüzük

Kehribar taşı günümüzde erkek gümüş yüzükleri için en çok tercih taşlardan biri olmakla gümüşe eşsiz değer katıyor.

Kolye ve bileklik modellerinde daha sade tasarımlarla karşımıza çıkan kehribar taşı, erkek gümüş yüzük tasarımlarında muhteşem ihtişamlı ve göz alıcı şekilde dikkati çekiyor.

MUTLAKA OKUYUN:   Yeşim Taşı Faydaları: Doğal Taşın Enerji ve Sağlık Üzerindeki Etkileri

Kehribar taşlı erkek yüzükleri farklı renk ve desenlerde, farklı tasarımlarda görüyoruz. Diriliş Takı olarak biz de en çok tercih edilen erkek gümüş yüzük modellerinden olan kehribar taşlı yüzükler tasarlıyoruz.

Özel enerjiye sahip kehribar taşlı yüzükler her biri kendine has tasarımlarıyla sizleri kendine hayran bırakacaktır. Taşlı yüzükler serimizde özel yere sahip kehribar taşlı yüzükler geniş ürün yelpazesiyle ve farklı, ihtişamlı tasarımlarıyla şimdi Diriliş Takı`da satışta.

Bu İçeriği Oyla!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir